Par Biedrību Domesnes
----------------------------
Jaunumi
----------------------------
Idejas, Projekti
----------------------------
Atradumi
----------------------------
Kuģniecība Latvijā
----------------------------
Literatūra
----------------------------
Mūždien mainīgais Kolkasrags
----------------------------
Kontakti
----------------------------
Citas mājaslapas

info eng. info ger. info rus.

Dendrohronoloģija

Sadarbības partneri

Rīgas brīvostas pārvalde Biedrība Rīgas kuģis Kolkas pagasta pārvalde

Jaunumi

2016. gads

2015. gads

. . . . .

2014. gads

19.augusts.2014. Mūsu sūtījums šodien sasniedzis Tartu Universitātes ģeoloģes Katrīnas Lasbergas vadīto radiooglekļa laboratoriju. Nākamā mēneša laikā ceram uzzināt Zēņu dīķa ozola un divu mūsu atrasto vraka daļu aptuveno vecumu.
P.s. Ozola paragi izrādījās ļoti niķīgi. Pie mazākā caurvēja parādās plaisas, bez tā sāk pelēt. Ja kādreiz šo ozolu izvilktu un mēģinātu izžāvēt, tad tas varētu izrādīties ļoti ilgs un dārgs pasākums ar nezināmām beigām.

27.jūlijs.2014. Šorīt ieguvām paraugus no Zēņu dīķī esošā melnozola stumbra. Tagad pilnīgi droši var teikt, ka tas ir ozols. Cits jautājums - vai tas joprojām ir lietaskoks. Apstākļi, kuros šis ozols atradās nebija tam īpaši labvēlīgi.
Vienu paraugu sūtīsim vecuma noteikšanai, otru žāvēsim un skatīsimies, kas notiks - vai kļūs ciets vai arī sadrups. Jebkurā gadījumā šim ozolam būs liela zinātniska vērtība. Vairāk par to sadaļā par dendrohronoloģiju

melnozols
Zēņu dīķa melnozola paraugs.

24.jūlijs.2014. Pie Kolkas tautas nama, jūrā pie krasta saskatāms vraks. Grūti saskatāmi nelieli posmi izsekojami ap 9 meru garumā. Platums ap 4,5 m. Izskatās pēc lielas zvejnieku laivas.
Lai nejuktu pie Kolkas atrastie vraki, izskatās, ka būs jāsāk tos numurēt.
Pagaidām numurēsim tā: šis būs dom.5.
Kolkas vraks I - dom.1
Kolkas ragā smiltīs esošais - dom.2
2010.gadā pie Ūšiem izskalotais - dom.3
Starp Ūšiem un Tautas namu - dom.4. Starp citu šis vraks bija redzams pāris dienas martā, bet šodien tajā vietā smiltīs zem ūdens redzams brangas? gals. Iespējams no šī paša vraka.
1 km attālumā no Kolkas jau šobrīd zināmi vēl vismaz 4 vraki. Mājas lapā tiks sagatavota atsevišķa sadaļa par vrakiem.

Vraks dom.5
Vraks dom.5

18.jūlijs.2014. Šodien Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Dendrohronoloģijas laboratorijā bija interesanta tikšanās ar tās vadītāju Dr.biol. Māri Zundi. Tika apspriestas sadarbības iespējas. Dendrohronoloģijai ir un būs ļoti svarīga loma kuģniecības vēstures izpētē.

1.jūlijs.2014. Kolkas bākas 130.dzimšanas dienas svinības aizvadītas godam!

kopbilde
Semināra dalībnieku kopbilde pie Kolkasraga. Foto Inese Dāvidsone. (lai palielinātu uzklikšķiniet uz foto)

Jubilejas torte
Tiek sagriezta jubilejas torte. Foto Inese Dāvidsone.

Pasākumu organizēja biedrība Domesnes sadarbībā ar Kolkas pagasta pārvaldi.
Pasākumu atbalstīja Rīgas brīvostas pārvalde.

11.jūnijs.2014.Šodien Kolku apmeklēja zemūdens arheologs Voldemārs Rains kopā ar nirēju Valteru Preimani no daivings.lv. Tika veikta neliela zemūdens inspekcija. Diemžēl šobrīd perspektīvajā rajonā ir liels smilšu sanesums, un tika atrasts tikai viens 17.gs. (vecums nav pārbaudīts) vraks - tas pats gandrīz pilnībā aprakts.
Ko padarīsi - tāda nu mums tā jūra, savus noslēpumus tik viegli neatdos!

Liels paldies Kolkas pagasta pārvaldei un jo sevišķi Evai Frišenfeldei par palīdzību biedrības gada pārskata iesniegšanā!

16.aprīlis.2014. Šovakar bija lieliska iespēja piedalīties biedrības "Rīgas kuģis" sapulcē, kuras laikā iepazinos ar šīs biedrības paveikto un turpmākajiem mērķiem. Tā bija arī iespēja labāk izprast Biedrības Domesnes tālākās darbības virzienus.
Biedrības "Rīgas kuģis" mērķis ir vēsturiskā, 1939. gadā Vecrīgā atrastā, RĪGAS KUĢA rekonstrukcijas būve. Tāpat ir nodoms Rīgā, Daugavas krastā izveidot Seno Ostu – muzeju, kas turpmāk vienlaicīgi būtu kuģu rekonstrukciju būvniecības vieta, šo kuģu osta tūrisma maršrutiem, ziemas doki, atraktīvs tūrisma un bērnu radošo nodarbību centrs.
Liels darbs jau paveikts - vēl lielāks priekšā! Lai veicas! Turēsim īkšķus un sekosim līdz!
www.rigaskugis.lv

6.aprīlis.2014. Interesanta koka detaļa izskalota pie Kolkas dienvidu steķu atliekām. Veselās daļas garums 1 metrs, kopgarums kopā ar nolūzušajām ap 1,3 metri. Cerams drīz dabūsim zināt, kas tas varētu būt.

atradums1 atradums2
Foto no abām pusēm. Otrajā bildē redzamas atsevišķās daļas, kas acīmredzot nolūzušas no lielā gabala.

5.aprīlis.2014. Vraka daļas, kas bija 13. un 14. martā saskatāmas 200 m uz ziemeļiem no kultūras nama vairs nav redzamas - vai nu aizsaklotas ar smiltīm, vai arī ieskalotas dziļāk jūrā. Tomēr tai pašā vietā 2. aprīlī atrasta branga. Iespējams tā ir no tā paša vraka.

branga
Branga vai tās daļa ar saskatāmām koka un dzelzs tapām. Garākā mala 87 cm.

13.marts.2014. Kolkā, uz ziemeļiem no Kultūras nama, ūdenī samanāmas laivas vai burukuģa vraka daļas. Šobrīd tās atrodas ap desmit metrus no krasta un ap 50 cm dziļumā. Varbūt pēc vētras tās būs jau krastā.

Vraks
Vraka daļas ūdenī. Lai šo nobildētu nācās brist līdz ceļiem ūdenī. Ūdens bija drusciņ pavēss:)

Vraks
Skats no krasta.

. . . . .

2013. gads

. . . . .

uz augšu